Počet produktov: 61

Zobrazuje sa 1-24 z 61 položiek

Aktívne filtre

Aminokyseliny a BCAA

Aminokyseliny sú malé biologické molekuly, ktoré sú tvorené z väčších jednotiek, ktoré sú proteínmi. Telo získava aminokyseliny potrebné na trávenie potravinových bielkovín. Tento proces je však pomalý a nákladný. Preto sa v určitých fyziologických situáciách rýchle doplnenie aminokyselín stáva absolútnou nevyhnutnosťou!

Svalové proteíny sa delia na aminokyseliny enzýmami, ktoré ničia proteíny, až kým sa nezvýši hladina ich voľných aminokyselín. Vysoké koncentrácie voľných aminokyselín vo svalových bunkách pripravujú enzýmy o katabolickú aktivitu. Prehltnutím tabliet hydrolyzátu bielkovín môžete zvýšiť hladinu voľných aminokyselín vo svalových bunkách a inhibovať katabolizmus. Hydrolyzované bielkoviny nie sú nič iné ako bielkoviny strávené v laboratóriu - rozdelené na aminokyseliny. Hydrolyzované proteíny pôsobia antikatabolicky a anabolicky (zlepšujú dusík plus rovnováhu) a urýchľujú post-terciárnu regeneráciu. Na druhej strane, niektoré aminokyseliny, odvodené hlavne z hydrolyzátov srvátkových bielkovín, vykazujú hormonálnu aktivitu - zosilňujú anabolizmus, zvyšujú odbúravanie tukového tkaniva, posilňujú imunitný systém a znižujú preťaženie.

Srvátkové aminokyseliny sa najbežnejšie používajú pred a po cvičení, pred spaním a po prebudení, aby sa znížil katabolizmus stresu a post-absorpcie (v noci). Ak sa aminokyseliny BCAA používajú v rovnakom čase ako srvátkové doplnky, potom sa srvátkové aminokyseliny používajú pred jedlom na doplnenie aminokyselín v jedle.