Počet produktov: 45

Zobrazuje sa 1-24 z 45 položiek

Aktívne filtre

Bielkovinové koncentráty

Čo sú to bielkovinové koncentráty (bielkoviny)

Srvátková bielkovina sa rýchlo trávi a je obľúbeným doplnkom medzi športovcami, kulturistmi v rekreačných cvičeniach. Sójové bôby, vajcia, konope a kazeín sú alternatívne bielkovinové prášky s mierne odlišnou hmotnosťou aminokyselín, ktoré nemusia byť také účinné pri zvyšovaní svalovej hmoty. Bielkovinové prášky zvyčajne obsahujú čistý proteín s možným pridaním sladidiel a príchutí. Bielkovinové prášky obsahujú iba stopy uhľohydrátov a tukov a obyčajne obsahujú asi 20 až 30 gramov bielkovín na jednu porciu.

Bielkovinový koncentrát obsahuje viac ako 70% bielkovín z takých zdrojov, ako sú: srvátka, sója, kazeín, vaječné bielky atď. alebo obsahuje jediný zdroj bielkovín s koncentráciou nižšou ako 10%, ktorá má od 100 do 200 kalórií na porciu v závislosti od výrobcu a typov obsiahnutých proteínov.

Bielkovinové prášky sa vyrábajú hlavne z proteínov zmiešaných s niekoľkými gramami cukru. Podávanie proteínového prášku obvykle obsahuje 20 gramov proteínu a asi 100 kalórií.

Rozdiel medzi Gainers a proteínovými trasmi je znížený na výživovú hodnotu každého z nich. Pri normálnom proteínovom trepaní môžete zvyčajne očakávať, že spotrebujete 100 - 150 kalórií a získate 20 - 30 g proteínu.