Balkan Pharmaceuticals Pro Digestiv 25000 - 30 kapsule
  • Balkan Pharmaceuticals Pro Digestiv 25000 - 30 kapsule

Balkan Pharmaceuticals Pro Digestiv 25000 - 30 kapsule

9,00 €
Množstvo
Vypredané

Pro Digestive 25000 × 30 kapsúl obsahuje pankreatín. Pankreatín je prášok v pankrease cicavcov, hlavne v pankrease ošípaných, ktorý okrem exokrinných pankreatických enzýmov lipázy, alfa-amylázy, trypsínu a chymotrypsínu obsahuje aj ďalšie enzýmy.

Liečba Pro Digestive 25000 pomáha udržiavať normálnu váhu reguláciou trávenia!

Rozhodujúca je enzymatická aktivita lipázy, ako aj časti trypsínu. Amylolytická aktivita je dôležitá iba pri liečbe cystickej fibrózy, pretože aj pri chronickej pankreatitíde dochádza k štiepeniu potravinových polysacharidov bez porúch.

Živočíšna pankreatická lipáza, podobná ľudskej lipáze, nie je gastrorezistentná, takže pri pH nižšom ako 4 dochádza k nezvratnej inaktivácii jej lipolytickej aktivity.

Pankreatická lipáza sa štiepi z molekuly triacylglyceridov mastných kyselín v pozíciách 1 a 3. Voľné mastné kyseliny a 2-monoglyceridy tvorené v prítomnosti žlčových kyselín sa rýchlo vstrebávajú, hlavne v hornej časti tenkého čreva.

Aktivácia trypsinogénu z trypsinogénu sa uskutočňuje autokatalyticky alebo pod vplyvom enterokinázy tenkého čreva. Trypsín zase aktivuje ďalšie proteolytické enzýmy. Endopeptidáza disociuje peptidové väzby za účasti lyzínu a arginínu, a tak štiepenie peptidových väzieb spolu s ďalšími enzýmami prispieva k štiepeniu proteínov na aminokyseliny a peptidy s nízkou molekulovou hmotnosťou. Podľa najnovších údajov trypsín inhibuje sekréciu pankreasu, ktorý je stimulovaný sám po aktivácii v horných častiach čreva. Analgetický účinok prípravkov na báze pankreatínu je spôsobený práve týmto mechanizmom. Rovnako ako endoamyláza, aj alfa-amyláza štiepi veľmi rýchlo polysacharidy, ktoré obsahujú glukózu, a preto jej aktivita zostáva dosť dôležitá,

Biologická dostupnosť Samostatným rozpustením kapsúl sa uvoľňujú v žalúdku a distribuujú sa dokonca aj v prítomnosti potravy. Gastrorezistentný obal kapsúl chráni enzýmy citlivé na pôsobenie kyselín pred inaktiváciou žalúdočnou kyselinou počas prechodu žalúdkom. Enzýmy sa neuvoľňujú, kým sa nedostanú do neutrálneho alebo mierne bázického prostredia dolného čreva, kde sa rozpustí výstelka. Pretože sa pankreatín neabsorbuje, nemožno poskytnúť žiadne informácie o jeho farmakokinetických vlastnostiach a biologickej dostupnosti. Účinnosť pankreatínu je určená rozsahom a rýchlosťou, akou sa enzýmy uvoľňujú z liekovej formy, a zodpovedá tak galenickej prístupnosti.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB PODANIA LIEKU

Odporúča sa podať 20 000 40 000 jednotiek lipázy do jedla podľa všeobecných odporúčaní pre dávkovanie.

Ak sa neodporúča inak, dávka sú 2 - 4 kapsuly Pro-Digestive na jedlo (zodpovedá 20 000 - 40 000 AU lipázy na jedlo).

Požadovaná dávka môže byť tiež vyššia. Zvyšovanie dávky sa vykonáva iba pod dohľadom lekára a závisí od príznakov (napríklad: steatorea a bolesti brucha).

Denná dávka enzýmov 15 000 - 200 lipázových jednotiek na kg telesnej hmotnosti by sa nemala prekročiť.

Kapsuly sa prehĺtajú celé, bez žuvania alebo lámania, s dostatočným množstvom tekutiny, počas jedla alebo občerstvenia alebo bezprostredne po ňom.

Dĺžka podávania Pro-Digestívu sa stanoví spolu s lekárom v závislosti od stavu

ZLOŽENIE VÝROBKU

Kapsula 25 000 AU obsahuje:

účinná látka: pankreatín 383,75 mg (minimálna lipolytická aktivita 25 000 AU, amylolytická 22 500 AU, proteolytická 1250 AU).

pomocné látky: sodná soľ kroskarmelózy, stearan horečnatý, hydrogenovaný ricínový olej, bezvodý koloidný kremík, mikrokryštalická celulóza.

1476
2020-08-30
Nový produkt

Reviews (0)

Related products